DEUS Aksesuarları - S.S.S

Pilin küçük boyutuna rağmen, örneğin bobinin gücü en az Gold Maxx Power kadar büyük.
Çok fazla araştırma içerdiğinden sadece birkaç satırda açıklamak zor.
Bobinler ve amplifikasyon aşamaları gibi çeşitli elemanların verimliliğini optimize ettik. Ayrıca, genellikle metal dedektörlerinde bulunanlardan daha pahalı ve hassas olan yüksek kapasiteli lityum pil ve öncü elektronik bileşenler seçeneği de vardı.
Bu yüksek verimli devreler çok daha az enerji harcar: Bu, çok verimsiz olan ve enerjisinin %80’ini ısı olarak kaybeden normal ev tipi akkor ampulleri, tüm enerjisini ışık için kullanan LED aydınlatma ampulleriyle karşılaştırmaya benzer. ısıdan daha fazla!

XP acil durum şarj cihazı bir seferde yalnızca bir öğeyi şarj edebilir. Bu yedek şarj sistemini esas olarak uzaktan kumanda veya kulaklıklardan daha kısa pil ömrüne sahip olan bobini şarj etmek için tutmanız tavsiye edilir (22 saate kıyasla 10 saat).
Yalnızca 30 dakikada ve yalnızca tek bir 1,5 voltluk standart alkalin AA pil kullanarak, yedek şarj cihazı 3 saatlik bobin çalışmasına veya 6 saatlik uzaktan kumanda / kulaklık çalışmasına eşdeğer şarj eder.
Aceleniz varsa, dedektörü yalnızca 15 dakika şarj edebilirsiniz, bu da size ek 1 ila 2 saatlik algılama süresi verecektir.
1,5 voltluk AA pil yalnızca bir kez kullanılabilir, çünkü şarjın ilk 30 dakikasında çok hızlı bir şekilde tükenir ve 1 ila 2 saat sonra şarj işlemi yavaş yavaş tamamlanır.
Sonuç olarak, bobininizi (veya uzaktan kumandanızı) yalnızca kısmen, yaklaşık %60 oranında şarj edecektir; bu, normalde tam bir algılama gününü tamamlamak için yeterlidir.

Bobinin şarj kontakları bobinin üst tarafı ile aynı hizadadır, pürüzlü kenarları yoktur ve parmağınızla silerek temizlenebilir. Bobin kapağındaki yükseltilmiş kılavuzlar sayesinde şarj kelepçesi kolayca bağlanır; bunlar kirlendiğinde bile kelepçeyi alacak kadar sağlamdır. Bobin kapağı (ve kılavuzları) olmadan bile, şarj kontaklarını manuel olarak hizalayarak kelepçeyi bağlayabilirsiniz.

Şarj kontakları daha sonra dahili olarak bir koruma devresi tarafından korunur. Basitçe söylemek gerekirse, akım içeri girebilir ama bir daha çıkamaz. Bu nedenle su veya metal ile temasında kısa devre riski yoktur.
Yine de, güç kaynağını asla kurcalamamalı veya dedektörü XP şarj cihazından başka bir şeyle şarj etmeye çalışmamalısınız, çünkü bu çok tehlikelidir ve yangına veya patlamaya neden olabilir.

Arama bobini, uzaktan kumanda ve kulaklıkların tümü aynı lityum polimer pillerle çalışır. Bu minyatür, yüksek kapasiteli piller hızlı bir şekilde şarj edilebilir.
Birlikte verilen güç adaptörü, yine birlikte verilen USB/3 mini-B kablosuyla kullanıldığında üç öğenin de aynı anda şarj edilmesini sağlar.

Pil ömrü:
Kablosuz kulaklıklar: 21 Saat
Uzaktan kumanda: 21 Saat
Bobin: Ortalama 9 / 10 Saat (tabloya bakınız)

Arama başlığının pil ömrü kullanılan modlara göre değişiklik gösterebilir. Aşağıdaki tablo, seçilen frekansa ve güce göre pil ömrünü gösterir.

1 = 14 Saatte Frekans 18kHz güç
2 = 10 Saatte Frekans 18kHz güç
Frekans 18kHz güçte 3 = 8 Saat 45 dakika

Frekans 12kHz güçte 1 = 13 Saat 30 dakika
Frekans 2 = 9 Saatte 12kHz güç
Frekans 3 = 8 Saatte 12kHz güç

Frekans 8kHz güçte 1 = 13 Saat 30 dakika
2 = 9 Saatte Frekans 8kHz güç
Frekans 8kHz güçte 3 = 8 Saat

Frekans 4kHz (sabit güç) = 7 Saat 30 dakika


Bayilerimiz, araç çakmağına takılan bir şarj cihazı da dahil olmak üzere çok sayıda isteğe bağlı şarj aksesuarı sunacaktır.
Ayrıca, dedektörün yalnızca 25 ila 40 dakikada kısmen şarj olmasını sağlayan (%40 ila %60) tek bir 1,5 voltluk AA pil ile çalışan minyatür bir alan şarj cihazı da bulunmaktadır – çok pratik!

Pil ömrü:
Kablosuz kulaklıklar: 27 Saat
Uzaktan kumanda: 27 Saat
Bobin: Ortalama 15 Saat (Haziran 2010’dan itibaren model, Haziran 2010’dan 9 Saat öncesi)

Arama başlığının pil ömrü kullanılan modlara göre değişiklik gösterebilir. Aşağıdaki tablo, seçilen frekansa ve güce göre pil ömrünü gösterir.

1 = 20H’de frekans 18kHz güç
2 = 14H’de frekans 18kHz güç
3 = 11H’de frekans 18kHz güç

1 = 19H’de frekans 12kHz güç
2 = 13H’de frekans 12kHz güç
3 = 11H’de frekans 12kHz güç

1 = 19H’de frekans 8kHz güç
2 = 13H’de frekans 8kHz güç
3 = 11H’de frekans 8kHz güç

Frekans 4kHz (sabit güç) = 11H

DEUS, pil seviyesi düşük olduğunda bile performansta herhangi bir bozulmayı önleyecek şekilde düzenlenmiştir!

DEUS, pil seviyesi düşük olduğunda bile performansta herhangi bir bozulmayı önleyecek şekilde düzenlenmiştir.