S TELESCOPIC Stem DEUS - S.S.S

Birleşik Krallık’taki (Regton Ltd UK) distribütörümüz Nigel Ingram’ın babası Derek Ingram tarafından 1980 yılında icat edilen S-şekilli gövde, düz gövdelerin ve daha önceki diğer “egzotik” gövdelerin yerini almıştır.
Yapılması gereken tek şey onu teleskopik hale getirmekti, 30 yıl sonra…

Teleskopik bir gövdenin avantajları (saklama kolaylığı, hızlı ve basit yerleştirme) açıktır. Şimdiye kadar, teleskopik formda sadece düz gövdeler mevcuttu. Ama şimdi size ilk S-şekilli teleskopik gövdeyi sunabiliriz.

S-şekilli bir gövdenin avantajı, şeklinin doğal olarak gövdenin ucundaki bobini kullanıcının ayaklarından uzak tutmasıdır. Sapın bu doğal ileri kayması, kullanıcıyı ek çabadan kurtarır: entegre bir tutamağa sahip düz bir gövde kullanıldığında, kullanıcının bobini ayaklarından uzak tutmak için zemini süpürürken sapı sürekli olarak hafifçe kaldırması gerekir.

Algılama yolculuklarının tipik olarak ne kadar sürdüğünü ve dedektörü kaç kez süpürdüğünüzü düşünürsek, bu birkaç santimetre ergonomi açısından çok büyük bir fark yaratıyor!

Bu S şeklindeki teleskopik gövdeyi kaplayan sap ve kauçuk, geleneksel köpük saptan daha sıkı bir tutuş sağlamak için dikkatlice şekillendirilmiştir. Sapın açısı elin doğal konumuna karşılık gelirken, sapın uzunluğu milimetrik aralıklarla ayarlanabiliyor ve kolçak üç farklı konuma sahip.

Evet Bu nedenle sırt çantanıza sorunsuz bir şekilde sığabilir!
Bobin olmadan, gövde yalnızca 58 cm katlanmış ve 132 cm tamamen açılmış.
Bobin takıldığında, gövde katlanmış 67 cm ve tamamen açılmış 144 cm ölçer.
Daha önceki XP modellerinde, katlandığında 63 cm ölçülen 22,5 cm’lik bir bobinle donatılmış alt gövde tek başına. Böylece DEUS’un boyutu olumlu bir şekilde karşılaştırılır ve 2 veya 3 yerine koymanız gereken yalnızca bir öğeniz olur!
Her zaman olduğu gibi, uzunluğu 5 cm daha azaltmak için (yalnızca 62 cm) alt gövdeyi de sökebilirsiniz, bu sadece 2 saniyede çıkar… çünkü çıkarılacak kablo yoktur!

Ve evet, sapı kısaltabilirsiniz. 1,95 / 2 metreye kadar olan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Örneğin 1.70 metre boyundaysanız biraz kestirmeyi tercih edebilirsiniz. Bunu yapmak için metal bir testere kullanarak alt gövdeyi kesmeniz gerekir. Ayar deliği veya V klipsi olmadığı için bu çok basittir.

Açıkçası, bu konuyu ciddi bir şekilde düşünmelisiniz, çünkü bir kez kesildikten sonra sapı uzatmanın bir yolu yoktur!

Bu mil için tüm yedek parçalar satıcılarımızdan temin edilebilir: silikon pedler, kilitleme sistemleri, pimler, kulplar, vb. Karar verirseniz doğru parçaları sipariş ettiğinizden emin olmak için kullanım kılavuzumuzun arkasındaki resme bakın. Herhangi bir ayarlama yapmak için.

Evet, bu yeni gövde diğer tüm XP dedektörleriyle uyumludur.
Diğer metal dedektör markaları ile kullanabilmeniz için birkaç değişiklik yapılması gerekmektedir. Örneğin, XP kilitleme sistemini kabul etmesi için bobin braketlerindeki deliklerden birinin 10 mm’ye genişletilmesi gerekecektir. Her özel durumu satıcınızla görüşmenizi öneririz. Her durumda, XP gövdeleri birkaç ay daha aksesuar olarak kullanılamayacak.