DEUS - S.S.S

DEUS, dijital radyo bağlantısı aracılığıyla iletişim kuran üç öğeye dayalı bir mimari sunduğundan metal dedektör tasarımı** açısından yenilikçidir. Bu yeni tasarımda bobin, uzaktan kumanda ve ses kulaklıklarının her biri, çok kompakt, yüksek kapasiteli lityum pillerin entegrasyonuyla bağımsız hale getirildi.

Arama başlığına entegre edilmiş ultra minyatür bir elektronik devre, sinyalleri sayısallaştırır ve analiz eder. Veriler daha sonra dijital bir radyo bağlantısı aracılığıyla gerçek zamanlı olarak kulaklığa ve uzaktan kumandaya gönderilir. Bu yöntemle, sinyal kaynağında işlenir ve bir kablolu bağlantı yoluyla iletilmez, bu da veri kalitesini büyük ölçüde artırır.

Bilimsel enstrümantasyon gibi en son teknolojilerin bileşenlerini birleştirmek, güçlü, hızlı, hafif, kompakt ve tamamen kontrol edilebilir bir dijital dedektör üretmemizi sağladı.

İster deneyimli bir kullanıcı, ister yeni başlayan biri olun, DEUS, ayarlarından herhangi birini değiştirip değiştirmemeye karar vermenizi sağlar. Güçlü önceden yapılandırılmış fabrika programları, tüm kullanıcıların hemen başlamasını sağlarken, uzman dedektörler sezgisel arayüz aracılığıyla daha gelişmiş parametreler seçebilir.

Bu kılavuzda ‘Uzaktan Kumanda’ olarak tanımlanan şey aslında geleneksel dedektörlerde ‘kontrol kutusu’ olarak bilinen kullanıcı arayüzüdür.
Dedektörün birçok fonksiyonunun bir grafik arayüz aracılığıyla hassas bir şekilde ayarlanmasını sağlar. Ayrıca USB soketi üzerinden program güncellemelerini (internet üzerinden) alabilir.

DEUS ayrıca, daha da kompakt, hafif bir konfigürasyon (sadece 875g) için sadece bobin ve kablosuz kulaklık kullanma yeteneği ile uzaktan kumanda olmadan da çalışabilme konusunda olağanüstüdür!
Uzaktan kumanda gibi, kulaklıklar da algılama için gereken tüm bileşenleri içerir – bunlar kendi içlerinde gerçek bir kontrol ünitesidir, ancak ultra minyatür ölçekte. Dedektör ayarlarını yapmak için uzaktan kumandanın yokluğunda devralırlar.
Kulaklıklar ile DEUS’u açıp kapatabilir, hassasiyet, ayrım, zemin dengesi, ton, frekans (4 kHz, 8 kHz, 12 kHz, 18 kHz), ses seviyesi vb. ana algılama ayarlarını değiştirebilir ve seçim yapabilirsiniz. fabrika programları veya önceden uzaktan kumanda ile yapılandırılmış olanlar!

Uzaktan kumanda ile veya uzaktan kumanda olmadan arama yapıyor olsanız da performans aynıdır!

Son olarak, yeni patentli* XP mile S-şekilli bir mile ve düz bir teleskopik mile ait avantajların birleştirilmiş avantajları vardır.
Cihazı birkaç saniye içinde yerleştirmenize veya katlamanıza ve bobini anında değiştirmenize olanak tanır.
Kullanıcı dostu tasarımı, kullanıcı için rahatlık ve rahatlık sağlar: uzunluk, milimetrelik artışlarla tamamen ayarlanabilir, iyileştirilmiş çalışma açısı ve sıkı, kontrollü bir tutuş için şekillendirilmiş kauçuk tutamak.

Artık yeni bir maceraya hazırsınız!

**Patentli
*Patent başvurusu devam ediyor

İlk olarak, görünüşü niteliklerine yakından bağlıdır. DEUS, genellikle uzun mesafelere taşınan ve bir seferde birkaç saat manipüle edilen bir cihaza sahip olmanın kısıtlamalarını en aza indirmek için kompakt, hafif ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, kendileri de hevesli dedektörcüler olan bir tasarımcı ekibi tarafından mümkün kılındı.
DEUS, pratik özelliklerine ek olarak, XP kullanıcılarının uzun süredir devam eden isteklerini de kapsar: birden fazla cihaz bir arada ve daha da iyi performans. Ama hepsinden önemlisi, tam olarak yapılandırılabilen tamamen dijital bir cihazı tercih eden XP, her kullanıcının kendi algılama stiline, alışkanlıklarına, sahalarına ve arazilerine göre uyarlayabileceği bir metal dedektörü yarattı. Ayrıca, DEUS yükseltilebilir, yani mevcut olduğunda yazılımın geliştirilmiş sürümleri indirilebilir.

DEUS, herkesin kullanması kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Deneyimli dedektörler elbette gelişmiş ayarları kullanarak cihazlarında ince ayar yapabilir. Ancak yeni başlayanlar, yalnızca basit bir tıklama ile önceden yapılandırılmış dokuz programdan birini kullanarak cihaz açılır açılmaz etkili bir şekilde algılamaya başlayabilir. DEUS aslında hiç de karmaşık değil!

Saf güçten bahsetmek yanıltıcı olacaktır, ancak DEUS, algılama parametrelerini belirli zemin özelliklerine daha yakın bir şekilde uyarlamanın bir sonucu olarak gelişmiş güç sunabilir ve bu da onu çok daha verimli hale getirir.
Bu nedenle, DEUS tarafından yayılan dalga alanının gücü ayarlanabilse de, dedektörün frekansını, tepkime hızını ve zemin dengesini tespit ettiğiniz gerçek ortama göre ayarlayarak daha iyi zemin penetrasyonu elde edeceğinizi anlamak önemlidir.

Birini diğeri olmadan kullanmak gerçekten mümkün. Uzaktan kumanda bir hoparlör ile donatılmıştır ve kulaklıkların üzerinde bir ekran ve bir tuş takımı vardır.
Elbette bilgiler daha kapsamlı ve uzaktan kumandanın grafik ekranında okunması daha kolay ve kulaklıklar kullanılarak sesler daha kolay yorumlanıyor. Bununla birlikte, DEUS daha kompakt olurken olanaklarınızı genişletmek için tasarlanmıştır. Hoparlör kaliteli ses verir ve DEUS’un en önemli ayarları kulaklıklardan değiştirilebilir.
Bu içerir:
– algılama programı seçimi
– ayrımcılık seviyesi
– hassasiyet seviyesi
– yer efektleri düzeltmesi
– frekans seçimi (4, 8, 12 veya 18 kHz)
– ton seçimi
– bobin seçimi

DEUS, elektromanyetik dalgalarla ilgili olarak kullanıcı güvenliği standartlarına uygundur. Kullanılan radyo sinyallerinin gücü, cep telefonlarının yaydığı sinyallerden çok daha zayıf ve çok daha küçük ölçekte (2.000 ila 4.000 kat daha zayıf!) ve Wi-Fi sistemleri tarafından kullanılanlardan çok daha az.
Ayrıca, tüm sistem kullanıldığında, sesli kulaklıklar yalnızca pasif bir radyo alıcısı görevi görür ve herhangi bir sinyal yaymaz.

DEUS’un tam konfigürasyonu 975g ağırlığındadır. Uzaktan kumandayı kemerinize taktığınızda toplam ağırlık 875 grama kadar iniyor (gövde + 22,5 cm bobin). Bu başarı, minyatür elektroniklerin, özellikle bilimsel enstrümantasyon için geliştirilmiş öncü bileşenlerin, yüksek kapasiteli lityum pillerin ve… birkaç diğer üretim sırrının kullanılması sayesinde mümkün olmuştur…

En göze çarpan şey, XP dedektörlerinin görünümünde bir çığır açan tamamen teleskopik gövdesidir (58’den 130 cm’ye kadar uzanır). Ve bu yeni teleskopik gövde, diğer tüm XP dedektörleriyle birlikte kullanılabilir.

Ama aslında DEUS’un en yenilikçi konsepti, kablosuz teknolojisi ve tüm unsurlarının minyatürleştirilmesidir. Geleneksel kontrol kutusu ve kablo artık yok, çünkü büyük miktarda sinyal analizi aslında bobin tarafından yapılıyor. DEUS’un yaklaşık bir cep telefonu boyutundaki “uzaktan kumandası”, çoğu işlev kulaklıklarla da gerçekleştirilebildiğinden, yalnızca bir iletişim arabirimi görevi görür!

Zaten çok hızlı olan Gold Maxx Power gibi bir cihazı referans alırsak, Reaktivite fonksiyonu kullanıldığında DEUS daha da hızlıdır.

The disappearance of the traditional cable linking the coil to the control box (and the disappearance of the control box itself) has two immediate advantages: first, an obvious reduction in weight and bulk, no more problems with storage or folding up the stem, nor with broken or snagged cables in the woods… and second, a gain in signal acquisition quality, as the signals no longer need to be conveyed via a wire link but are digitised and analysed closer to the source by the ultra-miniature electronic circuit housed in the coil.