header-deusii-v1.0

Deus 2 v1.0 Güncelleme Yönergeleri

XP, DEUS 2 dedektör için PC ve MAC uyumlu yeni güncelleme platformunu duyurmaktan memnuniyet duyuyor.

Hesabınızı oluşturun ve DEUS 2 dedektörünüzü Şimdi Versiyon 1.0’a güncelleyin ve en son yeniliklerin tadını ücretsiz çıkarın!

(Bu güncelleme platformu yalnızca şu tarayıcılarla çalışır: Chrome, Edge, Opera, Brave)

Verisyon 1.0 ile Gelen Yenilikler:

TAM TONLAR (DİSKRİ> UZMAN)

 • AYRIM = TON KIRILMASI           

Toprak ve demir gibi ayırma seviyesinin altındaki değerler, -6.4’e düşürmek zorunda kalmadan duyulabilir hale geldi. Ayırma ayarı, “ton kırılması” işlevi görür ve Demir Ses ayarı, ayırma seviyesinin altındaki toprak ve demirin ses seviyesini ayarlar.

deus 2 ana ünite
 • OFFSET-FT (TAM TONLAR> UZMAN)

İlk hedeflerin yüksek tondaki imzasına doğru ses frekansını kaydırır ve böylece demirden kolayca ayırt edilebilir hale getirir:

0 = devre dışı bırakılmış OFFSET.

5 = varsayılan ayar, ilk demir olmayan hedeflerin yüksek tona hafifçe kaymasına izin verir.

10 = daha belirgin ofset.                                

40 (maks) = ayırma seviyesinin üstündeki tüm hedefler aynı yüksek tonda ses üretir.

 • Tüm Tonlar TON SESİ (TÜM TONLAR> UZMAN)

5 iletkenlik aralığının ton kırılmalarını ve ses seviyelerini yapılandırarak belirli hedef aralıklarını önceliklendirmek için kullanılır.

TON SESİ (MENÜ> DİSKRİ> UZMAN> TONLAR> UZMAN)

11 seviyede her tonun bireysel ses seviyesini ayarlar ve belirli hedef aralıklarını zayıflatıp diğerlerini önceliklendirmek için kullanılır.

FREKANS MAKS (MENÜ> FREQ MAKS)

Her program için multifrekans spektrum FMF’de kullanılan maksimum yüksek frekansı 40 kHz, 24 kHz veya 14 kHz ile sınırlar. Maksimum frekansı azaltmak zemin istikrarını ve demir ayırımını artırır. Bu aynı zamanda zayıf iletkenlere (T.ID 25-50) ve çivilerle karışık para kabul etme yeteneğine karşı hassasiyeti azaltır.

Örneğin, 1 GENEL programı, varsayılan banttan 40 kHz’ye kadar olan spektrum yerine 14 kHz’ye kadar olan spektrumla eşleştirildiğinde, alüminyum folyo aracılığıyla yüksek Ses filtresi (OPTION > AUDIO)

frequence-max-v4

SES FİLTRESİ (SEÇENEKLER > SES)

Sesi temizler ve daha pürüzsüz hale getirir, özellikle derinlikte daha az kararsızlık sağlar. Arama alanınıza uygun doğru Ses Filtresini seçmek, performansınızda birkaç ekstra santimetre kazanmanıza yardımcı olabilir.

 • Temiz sahillerde veya açık arazilerde, seviyeler 2 ila 5 arasındaki daha yüksek seviyeler ilginç olacaktır.
 • Kirli demir ortamlarında, seviyeler 0 ila 2 arasındaki daha düşük seviyeler, demir geri bildiriminde yeterli nüansları koruyarak Ferromanyetik ve Ferromanyetik olmayan hedefleri daha iyi tanımanıza yardımcı olacaktır.
audio-filter_v2

YÜKSEK KARE SES TİPİ (SEÇENEKLER > SES > SES TİPİ)

Bu yeni ses tipi, KARE Ses Tipinden daha zengin ve daha net harmonik içeriklere sahiptir ve çok sıkıntılı hedefleri tanımaya yardımcı olabilir.

Pitch modunda, bobine yakın güçlü hedefler, SQUARE’a kıyasla daha az keskin ve yumuşatılmış olacaktır, böylece duyularda derin hedefleri daha iyi tanımlamanız sağlanacaktır.

high-square_v4

DAHA HIZLI H.DEĞ. (Hedef tanıma değeri)

Hedef tanıma değeri (T.ID) ekranı artık daha hızlı güncellenir, böylece ferromanyetik bir hedefin T.ID’si, ferromanyetik olmayan bir hedefte kalmaz. Ayrıca, ferromanyetik hedeflerin ekranını tercih etmek için FE T.ID ayarını KAPALI’ya ayarlayın.

FE T.ID (SEÇENEKLER > CONFIG > ON/OFF)

FE T.ID = AÇIK: Ferromanyetik hedeflerin T.ID’si gösterilir.

 

FE T.ID = KAPALI: Ferromanyetik hedeflerin T.ID’si gösterilmez, ancak ayrımcılık ayarından daha yüksek bir ID değeri olan hedefler gösterilir (Demir Sesini korumanızı sürdürseniz bile). Kirli demir ortamlarında, FE T.ID’yi KAPALI’ya ayarlayarak Ferromanyetik olmayan hedeflere odaklanın.

SUSTURUCU (ELEME > UZMAN)

Şimdi daha etkili ve 0 ila 7 arasında 8 seviyeli olarak aşamalıdır.

Susturucu 2-3 seviyelerine ayarlandığında, yüksek bir ID gösteren zor Ferromanyetik hedeflerin ve yüksek pitchli tonlar oluşturan hedeflerin daha iyi eleme yapılması sağlanır.

Sesleri temizleyen ve daha stabil hale getiren bu özellik, doğru ses filtresinin seçilmesiyle birkaç ekstra santimetre performans elde edilmesini sağlayabilir.

Öneriler

Güncelleyici sayfasına gitmek için sayfanın altındaki bağlantıya tıklayın ve ardından güncelleyici talimatlarını dikkatlice takip edin.

Güncelleme yapmadan önce uzaktan kumandanızı ve kulaklıklarınızı en az %50 şarj edin.

ANA ÜNİTE

 • Güncelleme sayfasının üstündeki sekmelerden “DEUS II” sekmesini seçin.
 • Sol taraftaki açılır menüden yüklemek istediğiniz sürümü seçin.
 • Uzaktan kumandanızı güncelleme moduna ayarlamak için talimatları takip edin (Seçenek > Yapılandırma > Güncelleme > Onayla).
 • DEUS II ile birlikte verilen 3 çıkışlı USB kabloyu kullanın.

 

WS6 ve WSA2/WSA2XL KULAKLIKLAR

Lütfen dikkat edin, WS6, WSAII ve WSAII XL kablosuz kulaklıklarınızı ana ünite ile aynı sürüme güncellemeniz zorunludur, aksi takdirde çalışmayacaklardır.

 • Güncelleme sayfasının üstündeki sekmelerden “WS6 veya WSAII” sekmesini seçin.
 • WSAII ve WSAII XL aynı güncelleme dosyasını/sekmeyi kullanır. Kulaklıklarınızı güncelleme moduna ayarlamak için güncelleme aracının verdiği talimatları takip edin.

WS6:

 • Seçenekler menüsüne ulaşmak için ⚙️ tuşuna basın , aynı tuş ile aşağı inin ve CONFIG seçeneğine 2 saniye basılı tutun
 • Aynı tuş ile aşağı inin ve GÜNCELLEME seçeneğine 3 saniye basın
 • Sağ aşağıda bulunan tuş ile onaylayın

WSA2 (XL):

( – ) ve ( + ) tuşlarına basın ve 12 saniye boyunca basılı tutun.

Kulaklığınız ile birlikte gönderilen tekli usb kabloyu kullanın.

ÖZELLESTIRILMIS KULLANICI PROGRAMLARI

Özel kullanıcı programları oluşturduysanız, güncellemeden önce bunları not almanızı ve güncellemeden sonra tekrar girebilmeniz için saklamanızı öneririz.

Tags: No tags